2021 - Na zámku se představují absolventi výtvarky ZUŠ Hranice

Publikováno 16.9.2021

Výstava „Talent, aneb zpět na místě činu v Galerii Severní křídlo zámku, představuje tvorbu absolventů výtvarného oboru ZUŠ Hranice. Vernisáž proběhla ve středu 15. září a výstava potrvá do 5. listopadu 2021. K vidění jsou knižní ilustrace, animace, textilní i průmyslový design i architektonické modely a návrhy.

Výtvarný obor ZUŠ Hranice má dlouholetou tradici a současná trojice učitelů  Bc. Pavlína Zábranská, Mgr. Eva Vojtěšková a MgA. Tomáš Janík má za sebou více než dekádu úspěšné činnosti. Za tu dobu prošlo jejich rukama mnoho absolventů, kteří pokračují ve své umělecké dráze nejprve na středních a vysokých uměleckých školách a později i ve svém profesním životě.  Na výstavě se představují alespoň někteří z nich.

Výstava je otevřena v době provozu MěÚ Hranice a v sobotu 18. září v rámci Dnů Evropského dědictví.