2022 - Ocenění za nejlepšího starostu kraje získaly Hranice

Publikováno 23.6.2022

Výsledky práce starostů za téměř uplynulé volební období vyhodnocoval Svaz měst a obcí České republiky 16. června na pražském Žofíně. Předseda Svazu měst a obcí Mgr. František Lukl a odborná porota vyhlásila výsledky hodnocení práce 6253 starostů v České republice v prestižní soutěži o nejlepšího starostu/primátora v jednotlivých krajích, která probíhá pod záštitou prezidenta republiky. Za Olomoucký kraj si odvezl cenu Nejlepší starosta 2018-2022 starosta Hranic Jiří Kudláček a převzal tak ocenění za dlouhodobou práci celého vedení města Hranic.

Jde o další ocenění koncepční práce města po nedávném vítězství města Hranic v celostátní ceně ve veřejném sektoru, kdy jsme se stali nositelem titulu Ambasador kvality České republiky a také po zisku Ceny hejtmana Olomouckého kraje za společenskou odpovědnost v kategorii obcí s rozšířenou působností.

Soutěž o nejlepšího starostu oceňuje práci za celé čtyřleté období. Koná se tedy jednou za 4 roky, letos probíhal již 3 ročník.