logo mesta

Město Hranice

Oficiální webové stránky

2019 - Sportovci roku oceněni (video)

Publikováno 16.4.2019

Velmi těžkou práci měla hodnotící komise, která vybírala nejlepší sportovce z Hranic za rok 2018.  Úspěchů bylo hodně a je velmi těžké v různých sportovních odvětvích posuzovat, který je významnější  více či méně. Proto se také  při hodnocení kategorie dospělých komise rozhodla mimořádně vyčlenit kategorii „Masters“ (veteráni) a udělit ještě tři ceny navíc. A kdo tedy patřil loni v Hranicích k těm nejlepším reprezentantům města?

Olympijské sporty  - do 15 let

V Olympijských sportech se v nejmladší kategorii prosazovali  judisté, házenkáři, fotbalisté a zástupci vodních sportů.  Mezi jednotlivci zvítězila Jana Tomečková z oddílu Judo Hranice před kanoistou Anthony Kocmanem z Klubu vodních sportů a třetí byl také kanoista Daniel Nagy z Klubu rychlostní kanoistiky Slovan Hranice, všichni mistři republiky.

V družstvech zvítězilo Družstvo starších žáků házenkářů Cementu Hranice před fotbalisty - mladšími žáky SK Hranice a judisty - mladšími žáky Juda Hranice.

Olympijské sporty  - 16 - 19 let

Také tato se mohla pochlubit mimořádnými výsledky hranických nadějí, a to i na mezinárodní úrovni.  Vrcholem v této kategorii byly dvě stříbrné medaile Martina Bezděka z Juda Železo Hranice (jednotlivci  a družstva) z Mezinárodní olympiády mládeže v Buenos Aires. Jeho oddílová kolegyně Šarlota Olšáková zase získala na mistrovství republiky v různých věkových kategoriích  medaile všech tří kovů – od bronzu až po zlato. Třetí – basketbalistka Eliška Lysáková se dokázala prosadit  svými výjimečnými výkony v rámci týmu Tj Sigma Hranice.

V družstvech nejvíce uspělo Družstvo dorostenců Judo Železa Hranice před Družstvem mladšího dorostu házené – Tj. Cement Hranice a bronzovou příčku odsadili fotbalisté SK Hranice – starší dorost.

Olympijské sporty  - nad 20 let

Nejtěžší pozici měla porota v kategorii nad 20 let, protože hraničtí sportovci byli loni mimořádně úspěšní i ve veteránských soutěžích. Proto se rozhodla vyčlenit veteránské kategorie zvlášť. Mezi jednotlivci tak zvítězil  „železný“ judista, mistr republiky Tomáš Beran před běžcem Vojtěchem Podjuklem z atletického oddílu SK Hranice,  který byl druhý na mistrovství republiky do 22 let na 3 000 m překážek. Třetí byl Jan Košárek z tradičně úspěšného oddílu BMX Hranice, který získal třetí místo na mistrovství republiky.

Mezi veterány byl nejúspěšnější kanoista Tomáš Smýkal, který si, kromě zisku domácího titulu, dovezl stříbro z Mistrovství Evropy masters,  před  Tomášem Ličmanem z Judo Železo Hranice, který získal domácí titul a také mistryní republiky, atletkou Ivou Podjuklovou, která dokazuje, že „řemeslo se nemusí dědit  pouze z otce na syna“. Celkově pak kategorii nad 20 let ovládli Tomášové se dvěma prvními a jedním druhým místem.

Mezi družstvy zvítězili házenkáři TJ Cement Hranice před Družstvem mužů Juda Železo Hranice a atlety - Družstvem mužů SK Hranice.

Neolympijské sporty

Hraničtí sportovci jsou  velmi úspěšní i v neolympijských sportech. Zde si  loňský vítěz a druhý vyměnili pořadí, zatímco loni předčil  plachtař z Aeroklubu Hranice Petr Krejčiřík syna Radka, letos zvítězil Radek před Petrem – tedy mistr ČR před mistrem Slovenska. Třetí místo obhájila Markéta Klevarová (DDM Hranice- agility), mistryně republiky juniorů ve své kategorii a třetí na mistrovství Evropy juniorů.

V družstvech dlouhodobě kralují mažoretky Panenky z DDM Hranice, mistryně republiky i mistryně Evropy, které ohájily titul před svými mladšími následovnicemi Minipanenkami.

Další ocenění

Sportovní senioři, ternéři a funkcionáři

Ocenění získali Olga Kopecká – trenérka a činovnice TJ Sokol Hranice, Václav Bambas – trenér a činovník TJ Cement Hranice, Jan Marodi - činovník FC Dukly Hranice, Vladislav Gajdoš trenér a činovník Club Tenisu Hranice a Antonín Adámek z SK Hranice - oddíl kopané.

Zvláštní cenu získali Josef Velocha a Oldřich Vitonský za SK Hranice oddíl kopané.

Sportovní hvězdou Hranického týdne se stal fotbalista Radim Kunovský. 

Hostem večera byl bývalý fotbalista a trenér Petr Uličný, který za Hranice také hrával.

Všem oceněným i těm, kteří zůstali těsně pod stupni vítězů, přejeme do dalšího období hodně, (nejen těch sportovních) úspěchů.

 

 

Známé sportovní osobnosti zveme na vyhlášení nejlepších sportovců každým rokem.  V minulých letech již Hranice navštívili například atletky Dana Zátopková,  Taťána Kocembová, cyklisté Ján Svorada a Martina Štěpánková -  Trnková, judista Jiří Sosna fotbalový brankař Ivo Viktor, házenkářský reprezentant i trenér Jiří Vícha, přední činitel Evropské házenkářské federace Doc. PhDr. František Táborský, CSc, basketbalisté Jan Bobrovský a Ivana Večeřová, skokan na lyžích Jaroslav Sakala, kanoisté Petr „Čáp“ Procházka a Petr Klíma, pilot Martin Šonka, loni to byl mnohonásobný mistr světa i Evropy ve freestyle Footbagu Jan Weber.

 

Všechna práva vyhrazena - Město Hranice © 2023 | Změnit nastavení cookies