2018 - Stará radnice ožila při vernisáži fotografií O. Helcla

Publikováno 18.9.2018

Oli V. Helcl – U.M.O. je název retrospektivní výstavy jedné ze zásadních postav hranické kulturní a politické scény, jejíž tvorba byla od sedmdesátých let spjatá mimo jiné i s Hranicemi. Výstava bude k vidění na Staré radnici  do 14. října  letošního roku.

Oli Helcl byl výtvarník, fotograf, typograf, vůdčí osobnost Sametové revoluce na Hranicku, někdejší vedoucí Zbrašovských aragonitových jeskyní, disident, organizátor koncertů, výstav, uměleckých happeningů či šéfredaktor a vydavatel týdeníku Přehled.

Výstavu z pozůstalosti připravila rodina a přátelé, zejména Zuzana Korábová, Aleš Mynář a Ondřej Hrab. Mnohé fotografie, které zachycují Hranice a její obyvatele v sedmdesátých a osmdesátých letech, budou k vidění vůbec poprvé. Expozici doplní dřevěné a kovové šperky, typografie, tisky nebo plakáty, které navrhoval pro známé české i zahraniční kapely a interprety.

Vernisáž výstavy se uskutečnila v pondělí 17. září v 17 hodin v muzeu na Staré radnici.