logo mesta

Město Hranice

Oficiální webové stránky

2023 - Stavba tělocvičny v Drahotuších zdárně pokračuje (video)

Publikováno 25.4.2023

Loni v létě začala dlouho připravovaná stavba tělocvičny u školy v Drahotuších. Slavnostní zahájení se uskutečnilo ve středu 3. srpna, zemní práce ale začaly již v červenci. Dokončení stavby je plánováno na konec roku 2023. Akce stála přibližně 85 milionů korun.

Slavnostního poklepání základního kamene se zúčastnili představitelé vedení města v čele se starostou Jiřím Kudláčkem, 1. místostarostou PhDr. Vladimírem Juračkou a 2. místostarostou Bc. Danielem Vitonským, dále ředitelka ZŠ a MŠ Drahotuše  Mgr. Dagmar Pospíšilová, předsedkyně osadního výboru Drahotuše Bc. Vlasta  Zapatová, architekti Ing. arch. Pavel Pospíšil a Mgr. Ing. arch. Jan Pospíšil  a zástupci zhotovitele Ing Radomír Richter a Ing. Miroslav Socha. kteří se poté zapsali do Zlaté knihy města Hranic. Dále se zúčastnili  zástupci místní části Drahotuše a další hosté.

V pátek 24. června  podepsal starosta města Jiří Kudláček s dodavatelem stavby smlouvu o  výstavbě.

Půjde o multifunkční budovu, určenou pro většinu halových sportů.  V hale půjdou například postavit i dvě volejbalová hřiště. Počítá se i s malou tribunou.

Zajímavostí je, že tato tělocvična bude mít  takzvanou „zelenou“  střechu, tedy že nad hydroizolací bude vrstva zeminy či substrátu, pokrytá vegetací. O podobě budoucí tělocvičny si můžete udělat obrázek z vizualizací Terezy Růžičkové.

Všechna práva vyhrazena - Město Hranice © 2024 | Změnit nastavení cookies