2020 - U zámku burácely motorové pily (fotogalerie)

Publikováno 6.8.2020

Zvuk motorových pil, seker a dalších nástrojů se začal ozývat ve čtvrtek 6. srpna u hranického zámku. Odstartoval zde nultý ročník akce Hranický řez, která bude probíhat do 9. srpna na travnatém prostranství na severní straně zámku.

Od čtvrtku do soboty, během dne od 8:00 do 17:00 hodin, a v neděli dopoledne jste měli možnost sledovat naživo, jak prastaré řemeslo řezby dlátem, tak i novodobé dřevosochání za použití motorových pil, brusek a hořáků.

V neděli akce vyvrcholila slavnostním předáním děl městu v 17:00 hodin a doprovodným programem pro návštěvníky, završeným koncertem didgeridoo.

Dřevěné sochy a reliéfy vytvářeli studenti uměleckořemeslného zpracování dřeva ze střední školy v Bystřici pod Hostýnem.