2022 - V sadech Čs. legií proběhla náhradní výsadba

Publikováno 20.12.2022

V sadech Čs. legií naleznete vysázené nové stromy. Je to náhradní výsadba za stromy, které musely ustoupit novým vyšším hrázím.  Vysadilo se celkem 56 stromů, zejména dubů letních.

Těch je celkem 28 a nejsou to žádní drobečci. Vždyť 27 z nich má mít obvod kmenu  30 – 35 cm, poslední je o něco drobnější. V parku přibylo také sedm platanů, tři javory kleny, tři borovice lesní, dvě borovice černé, lípy velkolisté, dva modříny opadavé a jerlíny  japonské. Přibylo také po jednom  liliovníku tulipánokvětém, javoru babyka, buku lesním, jírovci maďalu, jeřábu muku, javoru  mléč  a javoru amurském.

Jednotlivé druhy stromů byly vybírány vzhledem k specifickým podmínkám v parku a také s ohledem na to, že park národní kulturní památkou.  Park zde byl vybudován v prvním desetiletí 20. století podle projektu Františka Thomayera. Zásadní rekonstrukce parku pak probíhala od října 2011 do června 2012 a vyžádala si částku 22 milionů Kč.