logo mesta

Město Hranice

Oficiální webové stránky

2020 - Vánoční strom již svítí (video)

Publikováno 14.12.2020

Tradiční  Vánoční akce na Masarykově náměstí budou letos  bohužel kvůli koronavirové krizi značně omezené. Na co se můžete těšit? Na obří vánoční šachy, na nový a rozsáhlejší betlém a na větší výzdobu Masarykova náměstí. Hranické centrum tak bude místem pro rodinné procházky. První adventní neděli 29. listopadu se rozsvítil vánoční strom, letos po letech poprvé bez kulturního programu.

Letošní novinkou hranických Vánoc je Halouzkův betlém, který tvoří 22 soch. Autorem je řezbář Jiří Halouzka, který je také tvůrcem a majitelem největšího betlému na světě. Ten je k vidění v jeho dřevěné Pradědově galerii v Jiříkově u Rýmařova.

Další novinkou jsou velké vánoční šachy. Obrovská šachovnice se rozprostře na náměstí a zájemci si budou moci zahrát.

K novinkám patří i vánoční stromeček plný lístečků. Že vánoční smrček nemá lístečky? Přijďte se podívat. Na lístečcích objevíte vánoční myšlenky, recepty, zajímavosti, básničky, koledy, vtipy a tak dále. Pokud vám neumrznou nohy, máte co číst.

Na náměstí se budou již tradičně prodávat vánoční stromečky. Prodej potrvá od 30. listopadu do 23. prosince nebo do vyprodání zásob.

Pro zpříjemnění atmosféry pak bude od 16 do 20 hodin znít každý den reprodukovaná hudba - vánoční koledy a písně. I letos jsou  hranická podloubí zaplněna stromky, které nazdobí školy, školky, organizace, firmy a místní spolky. Galerii stromků si můžete prohlédnout zde nebo také zde..

Bohužel se letos kvůli  koronavirové krizi neuskuteční ani vánoční trhy ani pravidelná kulturní vystoupení.  Nedojde ani na chystanou  plochu na bruslení, která se loni těšila velké oblibě.

Vánoce budou tentokrát jiné, ale určitě nám i přesto nabídnou krásné zážitky. Užijme si je tedy v pohodové atmosféře.

Všechna práva vyhrazena - Město Hranice © 2024 | Změnit nastavení cookies