2020 - Vedení města poděkovalo hranické železničářce za záchranu života dítěte

Publikováno 22.1.2020

Poděkování za příkladný občanský postoj za záchranu lidského života vyslovil ve středu 22. ledna hranické železničářce Daně Buksové starosta města Jiří Kudláček.  Zároveň jí spolu s místostarosty Vladimírem Juračkou a Danielem Vitonským  a vedoucím odboru školství, kultury a tělovýchovy Vojtěchem  Bušinou předal pamětní list a květiny. (fotogalerie)

Dana Buksová se před  časem rozhodující měrou podílela na záchraně  devítiměsíčního dítěte, které v rychlíku  z Luhačovic do Prahy přestalo dýchat. Navíc to není jediný případ, kdy se v krizové situaci podílela na záchraně lidského života. Ještě předtím v železniční stanici Hranice na Moravě město spolupomáhala při záchraně mladíka, kterého strhl projíždějící vlak.