2022 - Zastupitelé schválili provozní rozpočet města

Publikováno 16.12.2022

Provozní rozpočet Hranic ve výši přes 400 milionů korun schválili ve čtvrtek 15. prosince zastupitelé města. Město počítá s příjmy 427 milionů, výdaji 412 milionů a finanční rezervou na investice ve výši 15 milionů korun.

Rozpočet se ale bude ještě na únorovém jednání měnit – bude znám výsledek hospodaření letošního roku a předpokládáme, že příjmy budou ještě o něco vyšší. V rozpočtu rostou příjmy i výdaje. Ty vzrostly zejména kvůli značnému zvýšení cen energií a vysoké inflaci.

Zastupitelé také schválili střednědobý výhled rozpočtu města Hranic na období 2024-2025 a dofinancování investiční akce Tělocvična ZŠ Drahotuše formou dlouhodobého bankovního úvěru v maximální výši 30.milionů. O konkrétní výši případného úvěru se ale bude rozhodovat také až na únorovém zastupitelstvu, podle výše zůstatku hospodaření.

Celý rozpočet naleznete ve složce "rozpočet"