2020 - Zastupitelé schválili rozpočet města

Publikováno 14.12.2020

V duchu úspor se nese rozpočet města na letošní rok, který schválili zastupitelé na svém prosincovém jednání. Provozní výdaje města se oproti rozpočtu roku 2020 snížily téměř o deset milionů na 295 milionů korun. Předpokládané provozní příjmy však kvůli koronavirové krizi klesly o 66 milionů korun na 313 milionů korun.

Zastupitelé zároveň v prosinci schválili i investice a jednorázové výdaje, jejichž financování bylo v průběhu roku 2020 již přislíbeno, v částce devadesát milionů korun.  Rozpočet města na příští rok tedy zatím dosahuje 385 milionů korun.

Město předpokládá, že k provozním příjmům přibydou i příjmy z dotací téměř 27 milionů korun. Zbývá 45 milionů, které pokryje předpokládaný zůstatek hospodaření roku 2020. Rozpočet se bude opět upravovat na příštím jednání zastupitelstva. To budou známy přesné hospodářské výsledky Hranic za rok 2020, státní i krajský rozpočet a bude tak možné rozhodnout zejména o dalších investicích.