2022 - Zemřel hranický rodák Gustav Oplustil

Publikováno 24.10.2022

Po krátké nemoci v pátek po poledni zemřel hranický rodák, televizní a rozhlasový scenárista, dramaturg, režisér a příležitostný herec malých rolí Gustav Oplustil. Patřil k průkopníkům československé televizní zábavy, byl dlouholetým šéfdramaturgem redakce zábavy a scenáristou úspěšných komedií Zdeňka Podskalského.

Z jeho nejznámějších počinů můžeme jmenovat například pořady Diskotéka pro starší a pokročilé, V Praze bývávalo blaze, Kabaret “U dobré pohody“,  nebo silvestrovské pořady. Dále seriály Pražský písničkář, Dobrodružství šesti trampů, Uctivá poklona pane Kohn, ,nebo Malé dějiny jedné rodiny.  Podílel se i na mnoha filmech, jen namátkou: „Velká sázka o malé pivo, Sedm žen Alfonse Karáska, Poslední leč Alfonse Karáska“.

V roce 2002 byl Gustav Oplustil uveden do pomyslné Dvorany televizní slávy Týtý.  Před deseti lety na podzim 2012  se Gustav Oplustil zapsal do Zlaté knihy města Hranic a o rok později získal Cenu města Hranic.