logo mesta

Město Hranice

Oficiální webové stránky

2023 - Proběhly oslavy půl století letního koupaliště

Publikováno 17.7.2023

Na oslavách 50 let otevření letního koupaliště v Hranicích v pátek 21. července si pamětníci společně s vedením města i firmou Ekoltes připomněli vznik letního koupaliště i jeho historii. Na úplné začátky zavzpomínal Jaroslav Sedláček , který připomněl i další zajímavosti z provozu letního koupaliště. Ocenění za dlouholetou práci v Plovárně Hranice dostala Iva Macurová. V tento den potěšilo návštěvníky zvýhodněné vstupné ( 50 let Plovárny = 50% sleva) a bohatý program.

Půl století – už tolik má letní koupaliště v Hranicích. Ne, že by se předtím lidé v Hranicích v létě nekoupali, vždyť Bečva je poblíž. Ostatně   je zachována řada dobových záběrů ještě z dob původního jezu.  Ovšem, bylo to koupání poměrně rizikové, o čemž svědčí i dobový tisk. 

Ale od roku 1973 již měli hraničtí občané poprvé možnost zaplavat si ve venkovním 25 metrovém bazénu a později přibyla i   padesátka.  Koupaliště bylo celou dobu velmi využívané a oblíbené, přežilo i katastrofální povodeň v roce 1997.

Když ale překročilo třicítku, už to chtělo  nějakou tu větší „plastickou“ operaci. Ta proběhla v roce 2009, kdy venkovní koupaliště dostalo v zásadě dnešní podobu.

V průběhu následujících let bylo neustále vylepšováno, připomenu jen přestavbu venkovních šaten, populární dvouskluzavku, danou do provozu v roce 2014, nebo přestavbu hřiště na plážový volejbal, které se v rámci participativního rozpočtu zmodernizovalo a rozšířilo.

Všechna práva vyhrazena - Město Hranice © 2024 | Změnit nastavení cookies