2023 - Zveme na výstavu fotografií P. Dačického

Publikováno 15.9.2023

V Galerii Severní křídlo zámku si můžete od středy 13. září prohlédnout výstavu fotografa Pavla Dačického. Z vernisáže výstavy vám přinášíme pár fotografií. Výstava je zdarma a je otevřena v návštěvní době městského úřadu. Potrvá až do čtvrtka 19. října.

Ing. Pavel Dačický je nadšeným cestovatelem, nejen po Česku, ale i po různých vzdálených destinacích, jako je Nepál, jihozápad a severozápad USA, Kyrgyzstán, Srí Lanka, Kuba, Island, Aljaška i Kanada. Své cesty pak zachycuje na fotografiích.

Smyslem jeho výstav je ukázat lidem život místních obyvatel a prostředí, ve kterém žijí. Ve svých fotografiích chce lidem představit, že země není zatím zpustošená, ale že jsou místa, kde žijí ve vzájemné symbióze zvířata, rostliny i lidé.