logo mesta

Město Hranice

Oficiální webové stránky

Vysokorychlostní trať

Správa železnic zamýšlí přesun hranického nádraží

Příprava vysokorychlostní trati Moravská Brána I pokračuje rychlým tempem. Správa železnic nyní zveřejnila nové video, kde mimo jiné potvrzuje, že by mělo dojít k přesunu hranického vlakového nádraží směrem k současnému nádraží autobusovému.

více... | Publikováno 2.8.2023

Správa železnic opět představila vysokorychlostní trať (video)

Již potřetí představili zástupci projektantů a Správy železnic nejčerstvější podobu budoucí vysokorychlostní trati v okolí Hranic. Ve středu 17. května v Divadle Stará střelnice ukázal tým , který se přípravou VRT zabývá, rozsáhlou prezentaci o budoucí podobě železnice v Hranicích a okolí a odpovídal na dotazy příchozích.

více... | Publikováno 19.5.2023

Můžete získat podrobnosti o VRT

Projektant stavby vysokorychlostní trati společnost AFRY CZ spolu s investorem Správou železnic spustili geografický informační systém, tzv. GIS portál, projektu vysokorychlostní železniční tratě VRT Moravská Brána I. Veřejnosti umožňuje se s projektem detailně seznámit a zároveň se k němu vyjadřovat.

více... | Publikováno 14.12.2022

Návrh vysokorychlostní trati se opět upravil

Správa železnic v Hranicích již podruhé představila občanům trasování trati vysokorychlostní železnice (VRT). Prezentace proběhla postupně ve dnech 2. a 3. listopadu. Ve středu 2. listopadu se představení nejnovější varianty podoby trati uskutečnilo v Hranicích na zámku. Poté se tato akce přesunula do tělocvičny ve Velké. O den později, 3. listopadu proběhlo představení nové varianty v Drahotuších. Na základě těchto projednání byly provedeny další úpravy projektu. Prezentaci naleznete v příloze.

více... | Publikováno 16.11.2022

Město předložilo připomínky k řešení vysokorychlostní železnice

Po červnovém představení variant trasování vysokorychlostní železnice v místních částech Drahotuše a Velká pokračuje investor stavby, Správa železnic, spolu s projektantem, mezinárodní společností AFRY, v přípravě akce. Během srpna předložilo město Hranice Správě železnic své požadavky na řešení trasy, zahrnující nutnost řešit dopady hluku nebo vibrací, trasy staveništní dopravy a polohu zařízení staveniště, nebo kompenzací za zabrané území.

více... | Publikováno 7.9.2022

Začal hydrologický průzkum pro vysokorychlostní železnici

V rámci probíhajícího inženýrskogeologického průzkumu pro stavbu vysokorychlostní trati „RS 1 VRT Prosenice – Ostrava-Svinov, I. část, Prosenice – Hranice na Moravě“ začal probíhat také hydrologický průzkum. Součástí tohoto průzkumu je také měření hladin vybraných studní.

více... | Publikováno 1.9.2022

Představení vysokorychlostní trati

Správa železnic, státní organizace připravila veřejné představení vysokorychlostních tratí v České republice, zejména na přípravu úseku Moravská brána I. Setkání se uskutečnilo ve čtvrtek 9. června od 17 hodin v Sokolovně ve Velké a od 19 hodin v Hasičské zbrojnici v Drahotuších. Prezentaci z této akce naleznete v příloze.

více... | Publikováno 13.6.2022
Všechna práva vyhrazena - Město Hranice © 2024 | Změnit nastavení cookies