2021 - Čapí mládě se odhodlává k prvnímu letu

Publikováno 28.6.2021

Hraničtí čápi mají sice letos pouze jedno mládě, to se ale má čile k světu a roste jako z vody. V posledních dnech už netrpělivě přešlapuje na okraji hnízda, k letu se ale zatím neodhodlalo.

První čáp si nové hnízdo, které vyrostlo místo původního komína, obhlížel hnízdo již 2. dubna, zhruba o týden později dorazila i samička. Možná, že chladné jaro se podepsalo na množství mláďat, ve hnízdě je proti minulým letům jen jedno.

Fotogalerie 9. dubna

Čáp dorazil - foto 2. dubna  2021

Čapí hnízdo je umístěno na desetimetrovém železobetonovém sloupu, který má na vrcholu ocelovou konstrukci s připraveným základem hnízda. Stavba sloupu probíhala ve spolupráci s ornitology z Českého svazu ochránců přírody ve Valašském Meziříčí, kteří mají za sebou už celou řadu podobných akcí a v umísťování nových čapích hnízd jsou velmi úspěšní. (více na www.mesto-hranice.cz/clanky/capi-komin-nahradi-nova-konstrukce)