Hřbitovní ulice je otevřena, přibudou parkovací místa

Publikováno 26.9.2019

Na Hřbitovní ulici v horní části přibude 9 nových parkovacích míst. Jde o další krok v postupné revitalizaci hranického hřbitova. Od 7. října do konce listopadu zde proto bude provoz částečně omezen, ale ulice bude průjezdná.

Ulice byla  přes léto uzavřena kvůli vybudování dešťové kanalizace. Na hřbitově totiž dosud dešťová kanalizace nebyla a proto zde máme problémy se spodní vodou. Před samotnou rekonstrukcí hřbitova je nutné vyřešit odvod dešťových vod a nová kanalizace v ulici Hřbitovní je tak nezbytnou podmínkou. Kanalizace vede od vstupu na hřbitov až k Ludině. Na tuto část je v rozpočtu vyčleněno 12 milionů korun.

Druhou částí letošních prací na hřbitově bude vybudování tzv. epitafních desek a posypové loučky v horní části starého hřbitova po levé straně (z pohledu od hlavního vstupu).  Tato menší urnová místa mají v zemi šachtici pro ukládání uren. Na šachtici je položena jen nápisová pamětní deska, případně lampička a váza. Mezi epitafními místy budou upraveny mlatové chodníčky. V rámci vybudování tohoto prostoru zde budou instalovány i betonové prvky, stůl a budou nataženy kabely pro veřejné osvětlení, jehož rekonstrukce bude následovat v dalších etapách. V rozpočtu je na epitafní místa vyčleněno 2,7 milionů korun.