2019 - Ani nepřízeň počasí neodradila dobrovolníky od úklidu

Publikováno 11.4.2019

Přes deštivé a nevlídné počasí se na čtyřicet dobrovolníků sešlo v sobotu 6. dubna ve dvoraně zámku na akci Ukliďme Hranice. Uklízelo se okolí viaduktů, cesta od kruhového objezdu směrem ke Kauflandu se svahem; lesík na sídlišti CVH, Studentská ulice a okolí rybníka Pískáč. V jiném termínu se uklízelo i Sídliště Kpt. Jaroše a sídliště Galašova.

Nasbíraného odpadu bylo přes jednu tunu. Jen pneumatik bylo 24, z toho 4 z nákladních a 20 z osobních aut.

Město Hranice moc děkuje všem dobrovolníkům, kterým není lhostejný stav prostředí, ve kterém žijeme, a pomohli se sběrem odpadků. Udržení pořádku je však nekončící práce a je nutné apelovat i na ostatní, aby nejen v době celostátní akce, ale i jindy, nebyli lhostejní vůči nepořádku a černým skládkám ve svém okolí a uklízeli svou obec.