Studenti architektury se zabývají Třídou 1. máje

Publikováno 24.10.2018

Po více než roce se do Hranic opět navrátili brněnští studenti architektury, kteří tentokráte přemýšlí, jak by mohla podle jejich představ vypadat Třída 1. máje.

Celkem 25 studentů několika ročníků řeší v rámci ročníkových, nebo i diplomové práce, jak by se dala upravit a zkulturnit hlavní spojovací tepna Hranic, kde se potkávají chodci, cyklisté i řidiči.  Proto o víkendu 19. až 21. října přijeli do Hranic, aby se seznámili se zpracovávanou lokalitou a také rozebrali a prodiskutovali první náměty a nápady, které při prohlídce Tř. 1. máje získali.  Celý projekt vedou Ing. arch. Jan Foretník Ph.D. a Ing. arch. Barbora Ponešová Ph.D.   z fakulty architektury.

Studenti připravovali své projekty v předsálí Hudebního sálu v Zámecké ulici, kde zároveň i přespávali.

Loni na jaře prezentovali studenti brněnské fakulty architektury Vysokého učení technického ve dvoraně zámku, jak by si představovali úpravy hradebního okruhu, tedy širšího centra města. Výstava tehdy vzbudila velký zájem veřejnosti. Předpokládáme, že výsledky nynějších studentských prací budeme v Hranicích opět prezentovat, pravděpodobně počátkem roku 2019.