2019 - Participativní rozpočet - hlasující vybrali hřiště na plážový volejbal

Publikováno 1.11.2019

Hřiště na plážový volejbal bylo podle hlasování občanů nejúspěšnějším návrhem v rámci participativního rozpočtu. V určeném termínu bylo podáno celkem devět návrhů na využití jednoho milionu korun z rozpočtu města. Z těchto devíti návrhů však plně vyhověly určeným podmínkám pouze dva, další tři navrhovatelé byli vyzváni k doplnění. V určeném termínu došlo k doplnění dvou návrhů. Do internetového hlasování tedy postoupily 4 návrhy. Hlasování probíhalo od 4. do 29. listopadu.

Výsledky ankety

Celkem hlasovalo 411 občanů. Každý hlasující mohl využít 2 hlasy pro a jeden proti.

Anketa -participativní rozpočet
Projekt Proti Pro Celkem
Hřiště na plážový volejbal - 39 360 321
Discgolf - 103 221 118
Hranická extravagantní zákoutí - 63 96 33
Nedostatek laviček - 51 80 29

Podrobnější informace o jednotlivých návrzích naleznete v přílohách.

Z celkového počtu devíti návrhů nebylo pět zařazeno do internetového hlasování.  Jeden, protože žadatel může předat pouze jeden návrh, tři z důvodu, že návrh musí být realizován na pozemcích nebo budovách ve vlastnictví města. Poslední navrhovatel nedoplnil ani po výzvě veškeré náležitosti. (přesné určení místa, harmonogram, rozpočet, fotodokumentace).  I vyřazené návrhy však jsou velmi podnětné a město se jimi bude dále zabývat. (horolezecká stěna, oprava komunikací a chodníků, výsadba stromů).