logo mesta

Město Hranice

Oficiální webové stránky

Pokračuje rekonstrukce hranického hřbitova

Publikováno 13.4.2021

Rekonstrukce hranického hřbitova se po roční pauze opět rozbíhá. Práce na 3. etapě začnou již v dubnu a jsou rozvrženy do dvou let.  Budou tedy pokračovat celý letošní rok.  Na řadu přijde urnový háj v horní části hřbitova. Budou se zde budovat komunikace i inženýrské sítě, jako voda, elektrika, veřejné osvětlení.

Kromě cest na hřbitově, mobiliáře, osvětlení a odvodu vod, jak dešťových, tak splaškových je na hranickém městském hřbitově nutné vyřešit například i zeleň.

Rozsah prací na hřbitově je velmi rozsáhlý, proto je rozplánován na dva roky. Práce budou postupovat od zadních částí hřbitova směrem dopředu, aby těžká technika neničila již hotové části. Celkem se má na hřbitově za dva roky proinvestovat 40 milionů korun; včetně letošního roku.

V minulých letech se opravila ohradní zeď hřbitova, místo staré zdi v zadní části hranického hřbitova, vyrostla zeď nová. Hřbitov také dostal nové brány. Byla zbourána bývalá márnice. Loni se vybudovala dešťová kanalizace v Hřbitovní ulici a v této ulici se také upravila parkovací místa. V horní části starého hřbitova po levé straně (z pohledu od hlavního vstupu) vznikl prostor s epitafními deskami a posypová loučka.

 

Město Hranice

Pernštejnské náměstí 1
753 01 Hranice

podatelna@mesto-hranice.cz

581 828 111

Všechna práva vyhrazena - Město Hranice © 2021