Dotace - příspěvky na činnost

1. Identifikační kód

2. Kód

3. Pojmenování (název) životní situace

Příspěvky z rozpočtu města na celoroční činnost v oblasti kultury, tělovýchovy, sociálně-zdravotní oblasti, oblasti životního prostředí a dalších volnočasových aktivit

4. Základní informace k životní situaci

Smyslem příspěvků je podpora celoroční činnosti v oblastech:

1. Kultura (mládeže i dospělých)

2. Tělovýchova mládeže dle Koncepce na podporu tělovýchovy mládeže, a další zájmové a volnočasové aktivity

3. Tělovýchova dospělých za splnění podmínek: - oddíl, jednotlivec pravidelně reprezentuje město
                                                                     - oddíl, jednotlivec působí v soutěžích na celostátní a mezinárodní úrovni

4. Sociálně-zdravotní oblast (mládeže i dospělých)

5. Oblast životního prostředí (mládeže i dospělých)

- až do výše částky, která se rovná rozdílu mezi celkovými výdaji a příjmy žadatele

5. Kdo je oprávněn v této věci jednat (podat žádost apod.)

Žadatelem může být:

• nezisková organizace - právnická osoba nenapojená na veřejné rozpočty (spolky, soubory, nadace, obecně prospěšné společnosti apod.) se sídlem nebo vykonávající činnost na území města Hranic

• ostatní právnické a fyzické osoby působící ve výše jmenovaných oblastech se sídlem nebo vykonávající činnost na území města Hranic

6. Jaké jsou podmínky a postup pro řešení životní situace

Každý žadatel může v každé oblasti v jednotlivém kole předložit pouze jednu žádost (souhrnně za všechny své složky). V případě, že Rada města vyhlásí další kolo příjmu žádostí o příspěvek na celoroční činnost, může každý žadatel podat v každé oblasti opět pouze jednu žádost.

Organizace, ve kterých je sportovní činnost realizována prostřednictvím oddílů, mohou žádat za každý oddíl samostatně.

Žadatelem nemůže být: škola, školské zařízení a příspěvková organizace města.

7. Jakým způsobem můžete zahájit řešení životní situace

• V řádném termínu podat řádně vyplněnou žádost o poskytnutí příspěvku na celoroční činnost včetně příloh. Žádost  je nutné podat datovou schránkou nebo písemně.  Datová schránka města  q8abr3.
  • Odeslání žádostí o příspěvek na celoroční činnost v uvedené formě doporučujeme nejpozději den předcházející poslednímu dni lhůty pro podání žádostí o příspěvek na celoroční činnost.

8. Instituce, která životní situaci řeší

9. Kde, s kým a kdy životní situaci řešit

Jednotlivé odbory městského úřadu dle konkrétní oblasti:
oblast kultury (Odbor školství, kultury a tělovýchovy - MgA. Jarmila Vrtalová, tel. 581 828 114, jarmila.vrtalova@mesto-hranice.cz)
oblast tělovýchovy (Odbor školství, kultury a tělovýchovy - Bc. Michala Kuchyňková)
oblast sociální-zdravotní (Odbor sociálních věcí - Mgr. Miluše Zlámalová, tel.: 581 828 424, e-mail: miluse.zlamalova@mesto-hranice.cz)
oblast životní prostředí (Odbor správy majetku - Ing. Jiří Krumnikl, tel.: 581 828 245, jiri.krumnikl@mesto-hranice.cz)

10. Jaké doklady je nutné mít s sebou

Řádně vyplněný formulář Žádost o poskytnutí finančního příspěvku

11. Jaké jsou potřebné formuláře a kde jsou k dispozici

Formulář Žádost o poskytnutí finančního příspěvku z rozpočtu města (PDF) nebo Žádost o poskytnutí finančního příspěvku z rozpočtu města (word)
Formulář Vyúčtování finančního příspěvku (PDF) nebo Vyúčtování finančního příspěvku (word)

Příloha 1 - Zásady pro poskytování příspěvků z rozpočtu města

12. Jaké jsou poplatky a jak je lze uhradit

Bez poplatku

13. Jaké jsou lhůty pro vyřízení

Termín pro podání žádostí o poskytnutí finančního příspěvku: 30. září (změna) předchozího kalendářního roku

14. Kteří jsou další účastníci (dotčení) řešení životní situace

15. Jaké další činnosti jsou po žadateli požadovány

Vyúčtovat poskytnutý příspěvek v řádném termínu.

Termín vyúčtování finančního příspěvku: 30. listopadu příslušného kalendářního roku.

16. Elektronická služba, kterou lze využít

Případné dotazy můžete směřovat na elektronickou adresu podatelna@mesto-hranice.cz  nebo kontaktním osobám dle příslušné oblasti.

17. Podle kterého právního předpisu se postupuje

Zásady pro poskytování příspěvků z rozpočtu města schválilo Zastupitelstvo města Hranic usnesením č. 79/2015 - ZM 4 ze dne 2. 4. 2015 a naposledy aktualizovalo usnesením zastupitelstva města číslo 152/2023 – ZM 7 ze dne 29.06.2023.

18. Jaké jsou související předpisy

19. Jaké jsou opravné prostředky a jak se uplatňují

20. Jaké sankce mohou být uplatněny v případě nedodržení povinností

21. Nejčastější dotazy