logo mesta

Město Hranice

Oficiální webové stránky

Ekoltes zavádí popelnice na roušky a další materiál

Publikováno 2.4.2020

Jak likvidovat použité roušky? Jednorázové obleky? Návleky na boty? Případně kontaminovaný odpad od rodin v karanténě?   Ekoltes Hranice zahájil na základě doporučení hygieniků nový způsob ukládání tohoto nebezpečného odpadu. (mapa)

Do kontejnerových míst v Hranicích i místních částech jsou od středy 25. března postupně instalovány popelnice, v kterých budou ještě vsunuty speciální plastové pytle. Do těchto popelnic bude možné ukládat roušky, jednorázové obleky případně odpad z domácností v karanténě. Popelnice jsou označeny nápisem „Nebezpečný odpad“ a je na nich vyznačeno, co a jak se do nich má ukládat. Jejich rozmístění naleznete jednak v příloze a jednak i na této mapě

Upozorňujeme, že odpad je nutné ukládat do plastových obalů, buď do neprodyšných plastových pytlů (občané v karanténě) nebo do mikrotenových sáčků (občané, kteří nejsou v karanténě). Ekoltes bude tento odpad likvidovat podle metodiky, doporučené hygieniky. Lidé, kteří jsou v povinně nařízené karanténě, nemají po dobu karantény třídit odpad. Vše by měli dávat do těchto nových nádob.

Přílohy ke stažení

Rozmístění popelnic na KONTAMINOVANÝ odpad (239,83 KB)

Město Hranice

Pernštejnské náměstí 1
753 01 Hranice

podatelna@mesto-hranice.cz

581 828 111

Všechna práva vyhrazena - Město Hranice © 2020