Hraničtí zastupitelé podpořili nemocnici

Publikováno 20.3.2020

Příspěvek ve výši 3,8 milionu korun odsouhlasili ve čtvrtek 19. března hraničtí zastupitelé pro Nemocnici Hranice a.s. Nemocnice tento příspěvek využije pro boj s koronavirem, konkrétně na nákup potřebného zařízení, zejména tří ventilačních přístrojů, 50 polohovacích nemocničních lůžek a dalšího vybavení. Zároveň zastupitelé odsouhlasili vytvoření rezervy 1 milionu korun na finanční zabezpečení krizových potřeb.

Jednání probíhalo ve zvláštním režimu, zastupitelé jednali v rouškách, z programu byl vypuštěn bod Změna č. 1 Územního plánu Hranic, kde by mohla být větší účast veřejnosti. Zastupitelé projednali i další body programu, zejména schválili rozdělení dotací (grantů a příspěvků) v jednotlivých oblastech.

Občané mohli sledovat jednání zastupitelstva z vedlejší místnosti pomocí technických prostředků, tuto možnost ale nevyužili.

Fotogalerie z  netradičního jednání zastupitelstva města