Město rozdávalo desinfekci

Publikováno 4.5.2020

V době, kdy dochází k rozvolňování přísných karanténních opatření, je obzvláště důležité dodržovat pravidla hygieny a používat dezinfekci. Město Hranice proto nakoupilo desinfekci, kterou rozdávalo především té nejohroženější skupině – tedy starším lidem.

Nakoupili jsme také lahvičky, do kterých jsme desinfekci  přelili. V úterý 5. května a ve středu 6. května pak dobrovolníci zejména z řad skautů i pracovníci odboru sociálních věcí MěÚ Hranice rozdali celkem 9 000 lahviček desinfekce.  Tyto lahvičky  dobrovolníci distribuovali občanům obdobně, jako jsme rozdávali roušky – tedy před šesti hlavními supermarkety Kaufland, Albert 2x, Penny, Billa, Lidl a také na Masarykově náměstí v době od 8 do 10 hodin, tedy v době, kdy mají nakupovat  starší spoluobčané.